مرکز طراحی و توسعه وب سایت و پورتال وب افزا

مرکز آموزش مشترکین

قبل از راه اندازی سایت باید مشخص کنیم و بدانیم

  • Edit
  • گزارش خطا
توسط: WebAfza در 27 آبان 1391

5  سوالی که باید قبل از راه اندازی یک وب سایت از خود بپرسید

در مطلب امروز به توضیح برخی از سوالاتی که قبل از آغاز کردن راه اندازی وب سایت و شروع وب سایت نویسی و مدیریت وب سایت باید از خود بپرسید خواهیم پرداخت . شاید این توصیه ها کمی ابتدایی به نظر آیند ولی همان طور که در فضای بی کران وب مشاهده می کنیم، خیلی از دوستان که صاحب سایت اینترنتی هستند، به همین اصول ابتدایی نیز توجهی نمی کنند. چه بسا با دانستن و عمل کردن به آن ها بتوانند جایگاه حال حاضر خود را به سرعت ارتقا بخشند. امیدوارم که مفید واقع شود.


امروزه وب سایت نویسی به ابزار مهمی در رسانه تبدیل شده است. بعضا آن را مادر رسانه های اجتماعی می دانند. وب سایت نویسی تنها به اشتراک گذاری اطلاعات نیست، بلکه مکانی است برای ارتقای سطح دانایی و البته تجاری کاربران اینترنت.

یک وب مستر خوب کسی است که وب سایتش را آپدیت می کند. البته کیفیت مطالب و همینطور دسترسی راحت از طریق موتورهای جستجو نیز در افزایش رنک و ترافیک سایت و وب سایت موثر است. حالا ۵ سوال مطرح می شود که یک وب سایت نویس باید از خود بپرسد:

۱. هدف من چیست؟

این مهم ترین سوالی است که باید از خود بپرسید. برای چه وب سایت راه می اندازید؟ اگر در انتخاب و تشخیص هدفتان مشکل دارید، هرگز یک مدیر  وب سایت موفق نخواهید بود. هدف گذاری همیشه می تواند به حرکت شما در مسیر موفقیت کمک کند. هدف، به موضوع وب سایت شما بستگی دارد.

۲. مخاطبان من چه کسانی هستند؟

بعد از هدف گذاری، شما باید حواستان به مخاطبانتان باشد. ممکن است تمام کاربران اینترنت، مخاطب شما باشند و یا شاید قشری خاص. این به شما بستگی دارد. همچنین شما باید درجه سنی مخاطبانتان را نیز معین کنید چرا که تنها بدین وسیله می توانید مطالب مناسب را منتشر نمایید.

۳. هاست و میزبان وب سایت من چه کسی است؟

این سوال مهمی است. شما باید بدانید که به چه چیز نیاز دارید. آیا وب سایت شما ارزش خرج کردن را دارد یا فکر می کنید که یک هاست رایگان هم کار شما را راه خواهد انداخت؟ سرویس های رایگان و همچنین غیر رایگان زیادی برای میزبانی اندیشه های شما وجود دارد. کافی است انتخاب کنید.

۴. هر چند وقت یک بار، مطلب بنویسم؟

یک وب سایت نویس یا وب مستر حرفه ای می داند چه موقع آپدیت شود. بسته به موضوع شما، هر زمان که مطالبتان آماده بود، درنگ نکنید، آن را در اختیار مخاطبانتان قرار دهید. فقط باید حواستان به این نکته باشد که مطالبتان جدید و پر محتوا باشد. همچنین از جایی دیگر، کپی نکنید لطفا!! گوگل، حواسش جمع است. در این موضوع خاص- کپی کردن مطالب از جایی دیگر- شما را محروم خواهد کرد.

۵. چگونه فرایند وب سایتم را رصد کنم؟

همه چیز به پایان نرسیده! شما باید لینک های ورودی زیادی داشته باشید. باید از شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، توییتر، گوگل + و... استفاده کنید تا وب سایتتان را تبلیغ نمایید.

همین حالا دست به کار شوید!آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله

خوانده شده
افزایش رنکینگ گوگل (مشاهدات: 756)

زبان:

منوی سریع

ورود کاربر

ایمیل

کلمه عبور

مرا به خاطر بسپار

جستجو